Sääntömääräiseen talvikokoukseen Jukolaan saapui mukavasti jäseniä hurjasta talvisäästä huolimatta

February 1, 2018

Askolan metsästysyhdistys ry:n sääntömääräinen talvikokous pidettiin 1.2.2018 Jukolassa. Hurjasta säästä huolimatta lumipyryn läpi oli raivannut tiensä onneksi useampi seuran jäsen. Puheenjohtajan järjestämät tuoreet pullat ja mehutarjoilu nosti tunnelmaa ja kokous päästiin aloittamaan lähes aikataulussaan. 

Kokouksen keskeistä antia olivat vuoden 2017 toimintakertomuksen esittely ja suunnitelman esittely alkaneelle vuodelle. Johtokunnan vaalit pidettiin esityslistan mukaisesti ja kaikki erovuorossa olevat johtokunnan jäsenet valittiin jatkamaan tehtävässä. Seuran jäsenmaksuihin eikä uusien jäsenien liittymismaksuihin ei nähty tarvetta muutoksille.  

 

Askolan metsästysyhdistys ry:n johtokunta vuodelle 2018:

 

Seppo Teränen, puheenjohtaja

Mauri Saarikko, varapuheenjohtaja

Pertti Lindberg

Petri Majander

Olavi Merihaara

Markus Partanen

Riku Saarinen

Harri Snirvi

Jukka Toivonen

 

Alkaneen vuoden tapahtumista ja muista asioista tiedotamme lisää pitkin vuotta. Muistakaa seurata sivuja. 

 

Hyvää talvenjatkoa kaikille!

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
Edelliset uutiset
Please reload

APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon

© 2023 by APPETIZING ADVENTURES. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now