top of page
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

Kesän riistakolmiolaskenta sunnuntaina 5.8.2018 klo 8.00

Teemme kesän riistakolmiolaskennan Askolan metsästysseuran alueella sunnuntaina 5.8.2018 klo 8.00 alkaen. Kokoontumispaikkana Matinpuomi Mustansillantien ja Häntäläntien risteyksessä.

Kuumalla helteisellä säällä pitää varata mukaan riittävästi vettä. Kovassa rasituksessa helteellä tulisi nauttia vettä 2dl 20 minuutin välein. Päivän laskentaan on hyvä varata aikaa noin 3-4 tuntia ja varustautua sen mukaan.

Kaikki koejäsenet ja innokkaimmat konkarit mukaan laskentaan!

APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Edelliset uutiset
Archive
Search By Tags
No tags yet.
bottom of page