top of page
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

Askolan hirviampujat kovaa seuraa mäntsäläläisille rhy:n välisessä ottelussa

Askola-Pukkilan sekä Mäntsälän riistahoitoyhdistyksien hirviammuntakilpailut järjestettiin lauantaina 1.9.2018. Askolan ampujat pärjäsivät mittelöissä erinomaisesti. Tulostaulu puhukoon puolestaan.

APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Edelliset uutiset
Archive
Search By Tags
No tags yet.
bottom of page