Askolan kanakoirakokeen tuloksia

November 11, 2018

Lauantaina 10.11.2018 Askolan metsästysyhdistys ry:n järjestämissä kanakoirien kenttäkokeessa palkittiin AVO-1 palkinnolla Sami Kontturi GSU Loukasahon Flash, NUO-3 GSU Kesärannan AH Banjo Jaakko Kosonen ja Matti Juuti ESU Finnstar Daddy's D-Day NUO-3. Ylituomarina Antti Korhonen. 

Kiitos kaikille osallistujille ja onnea palkituille! 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
Edelliset uutiset
Please reload

APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon

© 2023 by APPETIZING ADVENTURES. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now