top of page
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

Peijaisia vietettiin kirpakassa mutta aurinkoisessa talvisäässä

Askolan Metsästysyhdistys ry:n jäseniä ja seuran alueiden maanomistajia kokoontuivat tänään sunnuntaina Askolan Isolle-Pirtille peijaisiin. Sää oli kirpakka mutta aurinkoinen, joten olosuhteet talviseen tapahtumaan olivat oikein hyvät. Useamman tunnin palanut pitkä rakovalkea lämmitti osallistujia ja teltassa tarjoiltiin herkullista hirvikeittoa, isoja räiskäleitä ja tottakai kunnon pannukahvit. Tapahtumaan osallistui arviolta 70-80 henkeä ja tunnelma oikein lämmin.

Seuramme kiittää kaikkia osallistujia ja tapahtuman järjestäjiä onnistuneista peijaisista! Kiitokset myös Käpykylän Urheilijat ry:lle tapahtumapaikan järjestämisestä.

APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Edelliset uutiset
Archive
Search By Tags
No tags yet.
bottom of page