top of page
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

Tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen talvikokoukseen sunnuntaina 31.1.2021

Hyvä jäsenemme,


tervetuloa Askolan metsästysyhdistys ry:n talvikokoukseen Jukolaan sunnuntaina 31.1.2021 klo 18.00. Vallitsevien suosituksien mukaisesti kokous pidetään etäyhteyksin ilmaisella Google Meet palvelulla. Linkki kokoukseen osallistumista varten lähetetään kaikille jäsenillemme.


Askolan Metsästysyhdistyksen kotisivuille on lisätty yhdistyksen uusi sääntöluonnos. Jokainen voi käydä tutustumassa siihen osoitteessa https://www.askolanmy.fi/ ->SÄÄNNÖT -> Sääntöluonnos UUSIParhain terveisin


Petri Majander

Puheenjohtaja
Comments


APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Edelliset uutiset
Archive
Search By Tags
No tags yet.
bottom of page