Riistakolmiolaskennat alkavat 20.7.2017

Valtakunnalliset riistakolmiolaskennat aloitetaan heinäkuun 20. päivä. Askolan Metsästysyhdistys tekee omat laskennat sunnuntaina 24.7.2017 Mustinsillantien ja Töttörorien risteyksessä. Tervetuloa havainnoimaan alkavan jahtikauden riistakantaa.

No tags yet.
Search By Tags
Archive
Edelliset uutiset
APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon

© 2023 by APPETIZING ADVENTURES. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now