top of page
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

Riistakolmiolaskennat alkavat 20.7.2017

Valtakunnalliset riistakolmiolaskennat aloitetaan heinäkuun 20. päivä. Askolan Metsästysyhdistys tekee omat laskennat sunnuntaina 24.7.2017 Mustinsillantien ja Töttörorien risteyksessä. Tervetuloa havainnoimaan alkavan jahtikauden riistakantaa.

APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Edelliset uutiset
Archive
Search By Tags
No tags yet.
bottom of page