top of page
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

Miten hyvin tunnet villisian? Testaa tietosi!

Villisikakanta on kasvussa myös Askola-Pukkilan riistanhoitoyhdistyksen alueella. Kyseessä on kuitenkin laji, joka on vasta viime vuosikymmeninä yleistynyt Etelä-Suomessa, ja lajia ei yleisesti tunneta niin hyvin kuin muita sorkkaeläimiämme kuten hirviä ja peuroja.

Kuinka hyvin sinä tunnet villisian? Tee Suomen Riistakeskuksen Villisikatesti

APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Edelliset uutiset
Archive
Search By Tags
No tags yet.
bottom of page