Miten hyvin tunnet villisian? Testaa tietosi!

Villisikakanta on kasvussa myös Askola-Pukkilan riistanhoitoyhdistyksen alueella. Kyseessä on kuitenkin laji, joka on vasta viime vuosikymmeninä yleistynyt Etelä-Suomessa, ja lajia ei yleisesti tunneta niin hyvin kuin muita sorkkaeläimiämme kuten hirviä ja peuroja.

Kuinka hyvin sinä tunnet villisian? Tee Suomen Riistakeskuksen Villisikatesti

No tags yet.
Search By Tags
Archive
Edelliset uutiset
APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon

© 2023 by APPETIZING ADVENTURES. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now