top of page
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

Ampumaradan talkoot lauantaina 21.4.2018 klo 9.00

Järjestämme talkoot Askola-Pukkilan RHY:n ampumaradalla Onkimalla lauantaina 21.4.2018 kello 9.00

Tarvitaan partio ratanauhalle, klapihommaan, kiskon korjaamiseen ja puiden kaatoon noin 10 henkeä.

- Klapisäkit tyhjennetään grillikotaan ja varastoon - Varoitusnauha korjaillaan ja vanha punainen muoviaita korjataan pois - Kulkuaukko radalle raivataan ja taustavallin puita kaadetaan paalien tieltä - Kulmarautakisko ruuvataan paremmin

Poistetaan töissä syntynyt nälkä grillaamalla makkarat.

Nähdään radalla!

Parhain terveisin

Seppo Teränen

APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Edelliset uutiset
Archive
Search By Tags
No tags yet.
bottom of page