top of page
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

Askolan kanakoirakokeen tuloksia

Lauantaina 10.11.2018 Askolan metsästysyhdistys ry:n järjestämissä kanakoirien kenttäkokeessa palkittiin AVO-1 palkinnolla Sami Kontturi GSU Loukasahon Flash, NUO-3 GSU Kesärannan AH Banjo Jaakko Kosonen ja Matti Juuti ESU Finnstar Daddy's D-Day NUO-3. Ylituomarina Antti Korhonen.

Kiitos kaikille osallistujille ja onnea palkituille!

APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Edelliset uutiset
Archive
Search By Tags
No tags yet.
bottom of page