Peijaisia vietettiin kirpakassa mutta aurinkoisessa talvisäässä

January 20, 2019

Askolan Metsästysyhdistys ry:n jäseniä ja seuran alueiden maanomistajia kokoontuivat tänään sunnuntaina Askolan Isolle-Pirtille peijaisiin. Sää oli kirpakka mutta aurinkoinen, joten olosuhteet talviseen tapahtumaan olivat oikein hyvät. Useamman tunnin palanut pitkä rakovalkea lämmitti osallistujia ja teltassa tarjoiltiin herkullista hirvikeittoa, isoja räiskäleitä ja tottakai kunnon pannukahvit. Tapahtumaan osallistui arviolta 70-80 henkeä ja tunnelma oikein lämmin. 

 

Seuramme kiittää kaikkia osallistujia ja tapahtuman järjestäjiä onnistuneista peijaisista! Kiitokset myös Käpykylän Urheilijat ry:lle tapahtumapaikan järjestämisestä. 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
Edelliset uutiset
Please reload

APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon

© 2023 by APPETIZING ADVENTURES. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now