top of page
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

KUTSU PEIJAISIIN 5.3.2022

Askolan Metsästysyhdistys ry kutsuu peijaisiin jäsenensä sekä seuralle maata vuokraavat maanomistajat.


AIKA: LAUANTAINA 5.3.2022 klo 11 alkaen.


PAIKKA: Särkijärven Jukola, Myrskyläntie 463, 07590 ASKOLA


Päivän aikana on erinomainen mahdollisuus tavata meitä metsästäjiä sekä maanomistajia ja vaihtaa kuulumisia. Tarjoilemme tietenkin myös herkullista hirvikeittoa sekä lettukahvit. Ruuat tarjoillaan ulkona, mutta tilaisuudessa on mahdollisuus ruokailla myös sisällä.


Lämpimästi tervetuloa viettämään mukavaa talvipäivää kanssamme.


Parhain terveisin


Askolan Metsästysyhdistys Ry

Petri Majander, pj


Kutsu ei vaadi ennakkoilmoittautumista.


Bình luận


APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Edelliset uutiset
Archive
Search By Tags
No tags yet.
bottom of page