top of page
Hei

tervetuloa Askolan Metsästysyhdistyksen sivuille. Olemme Itä-Uudellamaalla Askolan kunnan alueella toimiva metsästysseura. Toimintamme nykymuodossaan alkoi vuonna 1946. Seuramme tarkoituksena on harjoittaa vastuullista metsästystä, riistanhoitoa ja luonnonsuojelua, metsästysampumaurheilutoi-mintaa sekä metsästyskoiratoimintaa. 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

KUTSU PEIJAISIIN 6.12.2023

Askolan Metsästysyhdistys ry kutsuu peijaisiin jäsenensä sekä seuralle maata vuokraavat maanomistajat.


AIKA: KESKIVIIKKONA 6.12.2023 klo 14-16.


PAIKKA: Iso-Pirtti, Askolantie 48 A, 07500 ASKOLA


Päivän aikana on erinomainen mahdollisuus tavata meitä metsästäjiä sekä maanomistajia ja vaihtaa kuulumisia. Tarjoilemme tietenkin myös herkullista hirvikeittoa sekä jälkiruokaa. Ruuat tarjoillaan sisätiloissa.


Lämpimästi tervetuloa viettämään mukavaa talvipäivää kanssamme.


Parhain terveisin


Askolan Metsästysyhdistys Ry

Jyrki Pulkkinen, pj


Kutsu ei vaadi ennakkoilmoittautumista.


Comments


APPETIZING
ADVENTURES
-
COOKBOOK
Edelliset uutiset
Archive
Search By Tags
No tags yet.
bottom of page